O visos surinktos lėšos virs realia parama Ukrainai – dronais, optika, naktinio matymo prietaisais, automobiliais ir kita pagalba.
„Blue/Yellow“ išsikėlė tikslą šio projekto dėka Lietuvoje ir užsienyje surinkti bent 10 mln. eurų paramos Ukrainos kovotojams. Jei projektas bus sėkmingas, tikslą planuojama didinti.
„Per ilgą laiką didžioji dalis visuomenės priprato prie karo situacijos Ukrainoje, todėl mes, kaip didžiausia Ukrainą remianti NVO Vakarų Europoje, turime ieškoti naujų būdų, kaip skatinti ir lietuvius, ir užsieniečius finansiškai remti jos kovą. Vienas iš šių būdų – mūsų naujasis projektas „Digital UA Soldiers“, – teigia „Blue/Yellow“ direktorė Laura Paukštė.
Organizacija kelia tikslą iki metų pabaigos surinkti bent 1 mln. eurų, iki Šv. Velykų – 3 mln. eurų, o jei pavyks projektu sudominti ir užsieniečius – pradinis siekis yra surinkti 10 mln. eurų paramos Ukrainai. Jei projektas pasiteisins užsienyje, suma gali būti didinama.
„Digital UA Soldiers“ projekto akcentas – leisti žmonėms įsitraukti į paramą Ukrainai žaidybine forma. Kiekvienas gali tapti virtualaus vardinio Ukrainos kario savininku, paaukodamas bet kokią sumą ir pasirinkdamas, kurioje Ukrainos vietoje šis kareivis bus dislokuotas.
„Nors visuomenės parama laikui einant kažkiek mažėja, tačiau Ukrainos gynėjų poreikiai tik didėja. Manome, kad šis interaktyvus būdas įtrauks daugiau žmonių į paramą Ukrainai. Svarbu pabrėžti, kad tikimės sulaukti užsienio šalių ir jų gyventojų dėmesio bei prisidėjimo prie mūsų misijos. Čia gali įsitraukti visi – tai ir puikus būdas edukuoti vaikus apie valstybės gynimo svarbą, taip pat čia gali įsitraukti ir verslai, savo vardu pirkdami vardinius skaitmeninius kareivius“, – sako Jonas Ohman, vienas iš „Blue/Yellow“ įkūrėjų.
Anot jo, geopolitinė situacija pasaulyje lemia tai, kad tokių organizacijų, kaip „Blue/Yellow“, paramos reikšmė tik didėja.
„Europos ir pasaulio valstybėse gali keistis valdžia, su ja ir politiniai vėjai, bet mes turime nepamiršti – laisva Ukraina ir nukenksminta Rusija yra Lietuvos gyvybinis interesas. Be to, pilietinės visuomenės rėmimas yra itin efektyvus būdas, reikalui esant, greitai sustiprinti Ukrainos gynybą. Mes ką tik tai matėme rusams puolant Avdiivką – ten mūsų indėlis į gynybą buvo tikrai efektyvus ir tikslingas. Rėmėm, remiam ir remsim, kas bevyktų pasaulyje, kas bebūtų Lietuvos ar kitų šalių valdžioje. Skaitmeninio kario pastatymas – mažiausia, ką kiekvienas šiuo metu galime padaryti dėl Ukrainos“, – teigia J.Ohman.
Projektas „Digital UA Soldiers“ internete randamas „Blue/Yellow“ svetainėje arba adresu www.digitalUAsoldiers.com. Jo kūrimas organizacijai užtruko ilgiau nei 4 mėnesius, šiam darbui specialiai buvo pasamdyti programuotojai iš Ukrainos.
Kaip veikia „Digital UA Soldiers“: 1. Per kompiuterį arba telefoną svetainėje pasirenkate norimą Ukrainos regioną;
2. Šiame regione išsirenkate norimą lokaciją – konkretų miestą, kaimą, tiltą ar pastatą;
3. Pasirinktoje lokacijoje pastatote savo virtualų kareivį ir pasirenkate, kokią sumą norite paaukoti Ukrainos paramai – tai atsispindės kareivėlio spalvoje. Taip pat pasirenkate, kaip pavadinti kareivėlį;
4. Sumokate parama jums patogiu būdu – telefono pinigine, kortele, bankiniu pavedimu arba kriptovaliuta;
5. Skaitmeninis karys jau jūsų – gausite el. sertifikatą, nurodantį jūsų kario vardą ir koordinates žemėlapyje, kurių dėka bet kada rasite savo kareivio lokaciją.
„Blue/Yellow“ organizacija nuo 2014 m. remia Ukrainos kovą už laisvę. Nuo Rusijos invazijos pradžios organizacija surinko apie 65 mln. eurų paramos ukrainiečiams. „Blue/Yellow“ kartu su kitais partneriais įgyvendino vieną didžiausių paramos projektų Lietuvos istorijoje – „Radarom!“, kurio metu buvo surinkta 14 mln. eurų. „Mes sparčiai judame link 100 mln. eurų sumos - su „Digital UA Soldiers“ pagalba, tikiu, tą galime pasiekti”, – sako J.Ohman.